poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Gostyń pobiegł na dychę!


Miniona niedziela większości z nas będzie się kojarzyć przede wszystkim z kanonizacją dwóch wielkich papieży i ten dzień z całą pewnością przejdzie do historii. Nasze serca zabiły mocniej, w duszach zagościły spokój, duma i szacunek do niezwykłych osobowości wszechczasów, Jana XXIII, zwanego dobrym papieżem i ukochanego przez wielu, "naszego" Ojca Świętego, Jana Pawała II.

Miniona niedziela to jednak nie tylko czas niezapomnianych przeżyć duchowych, ale również wyjątkowy dzień dla wszystkich propagujących zdrowy tryb życia i sportową aktywność. Dzień, który pokazał, że nawet małe miasto potrafi pokazać wielką siłę pozytywnej energii i zdrowej sportowej rywalizacji.

27 kwietnia 2014 z inicjatywy Gostyńskiego Towarzystwa Sportowego CITIUS oraz PROFARMU M. Frąckowiak, ulicami naszego miasta wystartował I bieg na 10 km - NASZA DYCHA.

Na starcie stanęło ponad pięciuset biegaczy, kobiet, mężczyzn, zawodowców, amatorów, zwolenników biegów, aktywności i dzielenia się radością. Uczestnicy, kibice, organizatorzy, wolontariusze, sponsorzy - wszyscy spisali się na dychę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi i wierze, że warto pokazać, jak żyć zdrowo i aktywnie, impreza na pewno zapisze się wielkimi literami w sportowej historii Gostynia.
Metę jako pierwszy przekroczył gostynianin - Adam Nowicki - co dodatkowo cieszy i napawa dumą mieszkańców naszego miasta.
W ramach X Biegu Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 ks. Franciszka Olejniczaka wystartowały również dzieci i młodzież, których radosna rywalizacja dodała całemu przedsięwzięciu dodatkowego blasku.

O oprawę fotograficzną imprezy zadbało dwóch profesjonalnych fotografów - Remigiusz Dettlaff i Paweł Bzodek. Dzięki ich pracy każdy etap biegu został dokładnie zobrazowany i ujęty w pełne emocji, wyjątkowe kadry.

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć w galerii na oficjalnej stronie biegu Nasza Dycha - http://naszadycha.pl/galeria/ - serdecznie zachęcamy do odwiedzenia witryny - wejdź, zobacz, podaruj sobie pamiątkę z wyjątkowej imprezy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz