sobota, 12 kwietnia 2014

Z miłości do...
Miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało.

/ Paulo Coelho /

***

Z miłości można zrobić wiele. Niejednokrotnie, choć to pozornie niemożliwe, z miłości można zrobić wszystko. Miłość bowiem potrafi opleść człowieka nadprzyrodzoną siłą, dzięki której jest on w stanie pokonać wszelkie przeszkody i ograniczenia.
Miłość uzdrawia, wzbogaca, motywuje, uskrzydla.Wystarczy, że istnieje.Wystarczy, że możemy nią obdarzać innych i dla niej się poświęcić.


Z ogromnej miłości do żony mongolski cesarz Szahadżahan wzniósł wyjątkowe mauzoleum - perłę Indii.
Budowa Taj Mahal trwała dwadzieścia dwa lata i pracowało nad nią tysiące robotników. Jak głosi legenda, po ukończeniu prac wszystkim mistrzom murarskim cesarz kazał obciąć ręce.Wszystko po to, by nigdy więcej w żadnym miejscu na świecie nie nie powstało nic równie pięknego ...
Z miłości można czynić dobro i wpisać się w historię. Z miłości można zostać zapamiętanym na cale życie.
Z miłości do sztuki, z oddania swojej pasji da się stworzyć piękno w wielu wymiarach.

***
Przedstawiamy Wam obraz namalowany na zamówienie. Obraz wyjątkowy, nasączony nie tylko kolorami, detalami i pachnącym werniksem, ale również bezwarunkową miłością i szacunkiem artysty do jego pracy.


Zapraszamy do obejrzenia filmu-prezentacji o powstawaniu krok po kroku wizerunku Taj Mahal - Świątyni Miłości. 
Obraz był malowany przez niemal trzy miesiące, począwszy od pierwszego szkicu, skończywszy na pociągnięciu ostatnią warstwą werniksu. Poszczególnym etapom pracy towarzyszyły różne emocje, zapał, entuzjazm, radość, ale również chwile zwątpień w wymarzony efekt końcowy. Zgodnie z sugestiami zamawiającego obraz ulegał wielokrotnym zmianom i udoskonaleniom szczegółów po to, by ostatecznie spełnić wszystkie wymagane kryteria. Zważywszy na wymiary obrazu (180x100cm), dopracowanie wszelkich detali stanowiło naprawdę ogromne wyzwanie.  


Obejrzyj, oceń, wyraź opinię w komentarzu (kliknij link poniżej)
6 komentarzy:

 1. Wychodzi na to, że z miłości można stracić obie ręce. Bo owoce miłosci zbiera król i królowa a reszta jest zbyt marna, żeby silić się na wyższe uczucia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobno z powodu rozsypu zabytku mają zamiar go zamknąć dla zwiedzających.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic o tym nie wiem. Marzy mi się podróż tam i zobaczenie tego cudu na żywo, ale cóż... :) Być może rzeczywiście się rozpada skoro takie tłumy się tam przewijają, a i czas robi swoje. Pozdrawiam(y) :)

   Usuń
 3. z miłości można czynić dobro i obcinać ludziom ręce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobro można czynić z miłości zdecydowanie, ale co kieruje obcinającymi ręce pojęcia nie mam :) z miłości powstała świątynia i to jest fakt, z kolei o obcinaniu rąk mówi legenda, a w legendach co jest prawdą nie wie nikt :)

   Usuń
 4. Z miłości można stracić o wiele więcej niż ręce, ale ja tam wolę myśleć o tym, ile można zyskać - tak mimo wszystko ;)

  OdpowiedzUsuń