sobota, 18 maja 2013

siła motywacji

  “O wiele lepiej jest odważyć się na osiąganie wielkich celów, radować się dużymi sukcesami, nawet jeżeli na drodze do tego poniesiemy wiele porażek, niż ustawić się w szeregu niewymagających wiele od siebie ludzi. Ludzi, którzy nigdy nie doznają ani wielkich radości, ani wielkich porażek, ponieważ żyją w szarej strefie, w której ani porażek, ani zwycięstw nie ma."


/Theodore Roosevelt/


Znana powszechnie Wikipedia opisuje, że motywacja to stan gotowości istoty rozumnej do podjęcia określonego działania. Brzmi dumnie, prawda? Bo oto przekonujemy się, że skoro już mamy rozum, wystarczy znaleźć sobie jakiś cel i krok po kroku ku niemu zmierzać. Jak nas wielu tak wiele celów, dla których pragniemy, mniej lub bardziej, podjąć pewne działania praktyczne, zbliżające nas do konkretnej życiowej mety.
Uświadomienie sobie, że od biegania lub też uprawiania jakiegokolwiek innego sportu, w znacznym stopniu zależy jakość naszego życia, z całą pewnością spowoduje, że nawet w niepogodę, czy też w chwilach zwątpienia, przemęczenia, przepracowania, zechcemy ruszyć swoje zastałe ciała i odbyć drogę do celu.
Życie jest nieprzewidywalne. Często zaskakuje. Pokazuje, że jeśli z góry określimy powody, dla których chcemy żyć aktywniej, barwniej i piękniej i wytrwale będziemy je realizować, efekty okażą się niespodzianką wartą każdego poświęcenia.

Oto 10 powodów, dla których warto biegać. Jeśli spodoba się Wam chociaż jeden z nich, będzie to już wystarczająca motywacja, by wyjść z domu i zrobić dla siebie coś dobrego. Coś, czego nie da się kupić nigdzie i za żadne pieniądze i czego nie przepisze na receptę żaden lekarz.

Bieganie:

- uszczęśliwia
- wyszczupla
- wzmacnia serce i płuca
- wzmacnia mięśnie
- wzmacnia odporność
- rozjaśnia umysł
- poprawia sen
- zwiększa libido
- odmładza
- daje przyjaciół


II Towarzyski Półmaraton Wilkowice 2013, 
dystans 21,09 km, 
czas brutto 1:50:01,
kolejny rekord życiowy :)))Brak komentarzy:

Prześlij komentarz