piątek, 19 września 2014

W krzywym zwierciadle życia


Optymizm - karykatura nadziei.
/Gilbert Cesbron/

***

Życie ma wiele twarzy. Zwykle życzymy sobie, by było piękne, spokojne, radosne, obfitowało w chwile i wspomnienia, które się ceni i pielęgnuje.
Życie to jednak również momenty smutku, trosk, codziennych problemów, z którymi radzimy sobie na różne sposoby.
Życie jest jak paleta barw i właśnie dlatego jest tak cudowne i nieprzewidywalne.
Najważniejsze jest to, by mieć świadomość, że po nocy zawsze przychodzi nowy dzień, burzowe niebo zawsze się rozjaśnia, a po przekroczeniu granicy cienia czeka nas tylko blask.

Dystans do życia, do siebie i do innych często sprawia, że jest nam łatwiej znosić niepowodzenia i pokonywać przeszkody napotykane na drodze codzienności. Ludziom radosnym, otwartym i pogodnym żyje się zwyczajnie lepiej, ich optymizm często bywa zaraźliwy, a uśmiech nawet w pochmurny dzień ogrzewa jak słońce.
Każdy z nas z pewnością choć raz miał okazję znaleźć się w tzw. gabinecie krzywych luster. Odbicia twarzy i sylwetek widziane w takich lustrach rozbawiają nawet najbardziej zatwardziałych pesymistów. Kilka chwil w takim gabinecie to świetny sposób na nakarmienie się endorfinami i recepta na wspaniały humor.
Nie zawsze i nie wszędzie mamy okazję, by na zawołanie polepszyć sobie samopoczucie, możemy jednak szukać sposobów na to, by jak najczęściej wywoływać uśmiech na własnych i cudzych twarzach.
Jednym z nich może być karykatura. Zwykły portret przedstawiony w zabawnym stylu, z przymrużeniem oka, ujęty tak, by wzbudzać pozytywne emocje.
Nie ma możliwości, by nie uśmiechnąć się na widok dobrze narysowanej karykatury. Takie dzieło to doskonały pomysł na prezent dla kogoś ważnego, a także sposób na posiadanie czegoś fajnego, na zatrzymanie czasu i wspomnień.

Dziś mamy dla Was przykładowe karykatury. Dwie z nich można zaliczyć do kategorii portretowych, ostatnia przedstawia rodzinę ujętą pod kątem pasji poszczególnych osób.

Jeśli jesteście zainteresowani sprawieniem sobie lub komuś prezentu w postaci karykatury, napiszcie do nas.
A mieszkańców naszego miasta i okolic zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nowej siedziby Studio Photodesign na ul. Mikołajczyka 15a i do zapoznania się z ofertą firmy, którą znajdziecie również na stronie http://www.dettlaff.com.pl/

Bądźcie pełni radości i życiowego dystansu! ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz