niedziela, 11 maja 2014

Rowerowe szaleństwoPrzeciwności losu powodują, że jedni się załamują, a inni łamią rekordy.
/Wiliam A. Ward/


Gostyń kocha imprezy sportowe. Tym razem swoje pięć minut mieli zwolennicy kolarstwa. Mijający weekend upłynął pod znakiem ogromnych emocji związanych nie tylko z rywalizacją sportową.
Dzięki Kolarskiemu Klubowi Sportowemu z Gostynia, mieszkańcy miasta mieli okazję obserwować III edycją Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwa Wielkopolski w jeździe indywidualnej na czas juniorów i juniorów młodszych kobiet i mężczyzn oraz Ogólnopolski Wyścig Młodzików i Żaków.
Impreza trwała dwa dni. W sobotę odbyła się jazda indywidualna na czas na trasie Gostyń-Krobia-Gostyń.
Dzisiejsza niedziela to wyścig ze startu wspólnego, rozpoczynający się i kończący na gostyńskim stadionie, wiodący przez Dusinę, Daleszyn, Osowo, Stankowo i Stary Gostyń.
Na starcie w różnych kategoriach wiekowych stanęło mnóstwo pełnych werwy, młodych kolarzy, niestety przeplatanka pogodowa i niefortunne incydenty losowe sprawiły młodzieży niemiłego figla. Doszło do wielu zderzeń i kraks, służby medyczne miały pełne ręce roboty, a kilku zawodników trafiło do szpitala.
Mimo wszystko imprezie towarzyszyły również pozytywne wrażenia, a sponsorzy, w tym sieć drogerii Vica, zadbali o jej barwną i zabawną stronę. Nie zabrakło tryskającego humorem, rozdającego dzieciakom lizaki, klauna Marco i wielu innych atrakcji. Panie mogły skorzystać m.in z porad kosmetycznych, pomalować paznokcie, sprawdzić kondycję swoich włosów i wykonać profesjonalny makijaż.

Na ciekawej imprezie nie mogło zabraknąć dobrego fotografa, który, niczym jeden z zawodników, wraz z nimi pokonywał trasę wyścigu, starając się uchwycić w unikatowe kadry rywalizujących kolarzy.


Cała galeria zdjęć: część Iczęść IIczęść III2 komentarze:

  1. cóż lubiłam waszego blooga ale wydaje mi się, że powoli brakuje wam pomysłów

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Brakuje? Wręcz przeciwnie. Staramy się nie być monotonni i jak sama nazwa bloga mówi - pokazywać piękno wielowymiarowe, nie odnoszące się jedynie do jednej dziedziny. Blog jest miejscem, w którym pokazujemy sztukę artystyczną, ale również zwracamy uwagę na ważne wydarzenia dotyczące naszego miasta, jak też na mnóstwo innych rzeczy (zdrowy styl życia, dieta, ciekawostki). Fotografia ma wiele twarzy. Jedna z nich to fotografia reportażowa, której dotyczy powyższy wpis. Nikt jednak nikogo nie zmusza do czytania czy oglądania wszystkiego lub tym bardziej do zaglądania tutaj. Jesteśmy, tworzymy i będziemy to robić dalej, a jeśli ktoś woli inne klimaty ma do tego pełne prawo. Blogów w sieci dostatek, tak jak programów w tv. Zawsze można przerzucić się na inny :) Pozdrawiamy.

      Usuń