środa, 13 listopada 2013

Walcz!


Jeśli myślisz, że jesteś pokonany to jesteś.
Jeśli myślisz, że nie śmiesz to nie śmiesz.
Jeśli chciałbyś zwyciężyć, ale myślisz, że nie umiesz,
to prawie pewne, że tego nie dokonasz.
Jeżeli myślisz, że przegrasz to już przegrałeś, 
ponieważ ze świata to odkrywamy.
Sukces zaczyna się od woli sukcesu, 
a wszystko to tkwi w stanie Umysłu.
Jeśli myślisz, że inni są lepsi to są.
Żebyś się wzbił, Twoje myśli muszą szybować.
Musisz być pewny siebie, zanim 
kiedykolwiek zdobędziesz jakąś nagrodę.
Życiowe bitwy nie zawsze wygrywa
silniejszy czy szybszy przeciwnik,
prędzej czy później tym, kto wygrywa
Jest ten, kto myśli, że potrafi.

/Walter D. Wintle/

***

Być może przed laty podobne myśli o zwycięstwie towarzyszyły tym, którzy ponad wszystko ukochali swoją Ojczyznę; być może dzięki takiej postawie niemal niemożliwe stało się faktem.
Przekonanie o tym, że potrafimy dokonać wielkich rzeczy jest jak ptak, którego skrzydła potrafią wznieść wysoko ponad własne ograniczenia.
Życie to nieustanna walka o wszystko i choć często wydaje się, że ciężary codzienności nie pozwolą zrobić ani jednego kroku więcej, czasem wystarczy dokonać prostej rzeczy - zmienić myślenie. 

Żyj tak, by Twój cel był marzeniem z datą wykonania.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Gostyńskiego Biegu Niepodległości, który odbył się 11 listopada.5 komentarzy:

 1. Tak jak ten Wintle, to próbuje myśleć większość Amerykanów. Później większość z tej większości trafia na kozetki do psychoanalityków, bo sobie nie radzą z rzeczywistością.
  Za to Twoja myśl jest jak najbardziej słuszna i nikomu wizyta u psychoanalityka nie grozi. Co najwyżej na izbie przyjęć jak za zbyt nachalne wyrażanie ukochania Ojczyzny wierna rządowi policja spałuje "chuliganów".
  W Anglii popularne są wyścigi psów. Żeby psy miały motywację, to puszcza się na specjalnej prowadnicy sztucznego zająca, który symuluje ucieczkę. A w Gostyńskim biegu organizatorzy wypuścili do przodu jasno ubraną pannę a za nią ruszyło w pogoń stado zawodników. Jej się to nie podoba, minę ma nietęgą. Za to oni jak widać zadowoleni!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wintle to tylko Wintle, a myśli o takich myślach jest aż nazbyt, nie sztuka kazać ludziom odpowiednio myśleć, ale tak przyjąć te morały, by na kozetkę nie trafić, a życie sobie nieco ułatwić :) bieg udany był, kolorowy, z ciepłą atmosferą mimo dość chłodnej pogody. Bywaj częściej, bo mi (nam) brak w tym dzikim życiowym pędzie Twojego konkretnego spojrzenia światu w oczy.

   Usuń
 2. mało... dwóch można położyć jednym strzałem :) nas

  OdpowiedzUsuń