wtorek, 26 listopada 2013

droga do szczęścia


"Szukaj własnej drogi. Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres praw i obowiązków. Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim."

/Janusz Korczak/

***
 Dzieci potrafią swoim promiennym uśmiechem rozjaśnić każdy dzień bez względu na porę roku i aurę. Drogę do codziennego szczęścia odnajdują w drobnych sprawach, najzwyklejsza rzecz potrafi je zachwycić i zainspirować. Dobrze nosić w sobie tę szczerą prostotę gdy z dziecka przemieniamy się w dorosłych, zabieganych, przytłoczonych czasem bardzo błahymi problemami. Spojrzenie na dorosłe życie oczyma dziecka dla wielu z nas nie jest łatwe, ale kiedy choć raz się spróbuje ujrzeć świat we wszystkich kolorach tęczy, można się przekonać, że drobny wysiłek potrafi przynieść ogromne efekty.

Postawcie pierwszy, pewny krok na Waszej drodze do szczęścia - uśmiechnijcie się - do siebie, do ludzi, do kogoś, kogo kochacie. Tak po prostu.
:)

Amelia i Tymek w odsłonie III6 komentarzy:

 1. Rewelacyjne zdjęcia! Świetny blog - czytam i oglądam regularnie. Pozdrawiam autorów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy serdecznie :) takie komentarze są dla nas miłe i motywujące, tworzymy dla Was i staramy się robić to jak najlepiej, dobre słowo z Waszej strony to dla nas znak, że warto robić to co się kocha :) również ciepło pozdrawiamy.

   Usuń
 2. Jak długo trzeba czekać żeby zrobić taką ładną sesję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najlepiej zadzwonić lub napisać maila i umówić się na miesiąc lub dwa przed planowaną sesją - trzeba ustalić szczegóły dotyczące np. rodzaju i miejsca sesji, dlatego ten termin musi być ustalany wcześniej; informacje dotyczące sesji znajdziesz na pasku po prawej klikając w zdjęcie ślubne lub dziecka :) zapraszamy!

   Usuń
 3. Coś w tym musi być, bo wielu znawców ludzkiej duszy doradza, żeby odnaleźć w sobie dziecko. Tylko dlaczego dzieci tak bardzo starają się wydorośleć, skoro to dzieciństwo to taka fajna sprawa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i oto jest pytanie mnie również dręczące :) dzieci na siłę chcą dorosnąć, a potem marzą o tym, by wrócić do czasów gdy największym problemem była marna ocena z klasówki albo rozbite kolano... być człowiekiem, małym czy dużym, to cholernie trudna rzecz :)

   Usuń