wtorek, 16 lutego 2016

Bukiet wrażeń


Tych lat nie odda nikt 
Tych lat nie odda nikt 
Gdy swoją drogą ja chodziłam 
Swoją drogą ty 
Gdy słowa tłumił żal 
Gdy oczy ściemniał gniew 
Gdy drażnił muzyki dźwięk 
I nocnych ptaków śpiew 

Tych lat straconych lat 
Już nam nie odda nikt 
Nikt nam nie odda pięknych 
Nocy ani dni 
Tych zmierzchów pełnych barw 
I tych wiosennych burz 
Gdy wiatr zgina drzewa 
Gdy wiruje złoty kurz 
Najcichszych kilku chwil 
Nim ptaki zbudził świt 
I gwiazd które spadły w dół 
Nie odda nam już nikt 

/Kazimierz Winkler, "Tych lat nie odda nikt", wyk. Irena Santor/

***

To była wspaniała walentynkowa niedziela! 14 lutego, na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury, dokładnie 36 lat od swojego pierwszego koncertu w naszym mieście, stanęła Dama Polskiej Piosenki, Pani Irena Santor. Mieliśmy nieopisaną przyjemność wysłuchać jej piosenek, opowieści i wspomnień związanych z życiem i występami scenicznymi.
Sala wypełniona po brzegi. Moc wzruszeń. Gromkie brawa. Ona - kobieta niezwykła, pełna sił witalnych, temperamentu, cudownej pogody ducha, z głosem, który od wielu wielu lat brzmi tak samo pięknie i wywołuje ogromne emocje. Pani Irena zaśpiewała mnóstwo swoich starych przebojów, m.in. "Serce", "Złoty pierścionek", "Tych lat nie odda nikt", "Już nie ma dzikich plaż" oraz równie piękne i pełne życiowej prawdy, utwory ze swojej ostatniej, wydanej przed trzema laty, płyty. Dowiedzieliśmy się, że starość, to nie jest wiek, a stan umysłu, punt widzenia i długie dni bez radości. Pani Irena fantastycznie poprowadziła swój koncert, poprzedzając każdą piosenkę krótką anegdotą, wspomnieniem, kilkoma mądrymi i ciepłymi zdaniami wprowadzenia. Wszystko to sprawiło, że, trwający ponad półtora godziny, występ, stał się prawdziwą ucztą radości i miłości. Bo to właśnie szczera radość oraz miłość do ludzi, do Warszawy, do życia, najbardziej charakteryzują piosenki Pani Ireny Santor. Bukiet białych róż, wręczony Pani Irenie w podziękowaniu za przyjęcie zaproszenia i wspaniały występ, był jednocześnie bukietem złożonym z mnóstwa wrażeń, tych wywołanych w publiczności, jak i tych płynących z niej samej, wzruszonej, uśmiechniętej, serdecznej.
Takie wrażenia pozostają w człowieku na zawsze. W nas pozostaną na pewno. Z całego serca dziękujemy. Tych chwil nie odda nikt...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz